Biznismap MK

075/446 – 512


252
Glavna slika

 

За нас

 

 

СЕРВИС БОРЧЕ

ИСПРАВАЊЕ БАНДАЖИ – БАЛАНСИРАЊЕ – ПРОДАЖБА НА ГУМИ

ПРОФЕСИОНАЛЕН ПРИСТАП КОН СЕКОЕ ВОЗИЛО

 

      Најново! Во сервис Борче сите модели на BARUM гуми!

  • Специјализиран сервис за машинско исправање на алуминиумски бандажи – фелни
  • Врвни вулканизерски услуги и балансирање
  • Продажба на авто гуми по најдобри цени во градот:

 

  • Продажба на половни гуми со солиден квалитет – проверено!
  • Продажба на нови алуминиумски бандажи од реномирани фирми
  • Продажба на половни алуминиумски бандажи...

 

 

Секојдневните задоволни купувачи се гаранција за нашиот квалитет 30 години традиција!

 

 

СЕРВИС БОРЧЕ

ИСПРАВАЊЕ БАНДАЖИ – БАЛАНСИРАЊЕ – ПРОДАЖБА НА ГУМИ

 

 

 

Контакт

ЈАВИ СЕ ТУКА!tel:075/446 – 512 2
бул. Србија бр.5
078/455 – 085
ЈАВИ СЕ ТУКА!www.facebook.com...

 

Галерија

156971.jpg
156972.jpg
124296.jpg
121608.jpg
121592.jpg
121597.jpg
121593.jpg
121594.jpg
121590.jpg
121599.jpg
121604.jpg
121591.jpg
121598.jpg
121595.jpg
121596.jpg
121600.jpg
121602.jpg
121601.jpg
121605.jpg
121606.jpg
156974.png
156973.jpg
+

 

Мапа

ОДВЕДИ МЕ ТАМУ

© SERVIS BORCE AVTO GUMI. Сите права се задржани.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

AVTOMOBILSKI GUMI, LETNI I ZIMSKI, GUMI ZA MOTOR, GUMI ZA TOVARNI VOZILA, AVTOMIBILSKI FELNI (ALUMINIUMSKI BANDAZI)Автомобилски Гуми

Автомобилските гуми се критичен дел од секој возилото, обезбедувајќи контакт со патот и влијаејќи на безбедноста, удобноста и перформансите при возењето. Тие се изработени од комбинација на гума и други материјали и доаѓаат во различни видови, зависно од сезоната и намената.Летни Гуми

Летните гуми се специјално дизајнирани за употреба во топли и суви услови. Тие се изработени од потврда гумена смеса која обезбедува оптимална контрола и стабилност на патот.Карактеристики на летни гуми:

Тврда гумена смеса: Обезбедува подобра адхезија на суви патишта и при високи температури.

Шари на шарката: Дизајнирани да минимизираат аквапланинг и да обезбедат подобар контакт со патот.

Повеќе канали: Помагаат за подобро исфрлање на водата и подобра стабилност при дожд.Зимски Гуми

Зимските гуми се дизајнирани за употреба во студени и снежни услови. Тие се изработени од помека гумена смеса која останува флексибилна на ниски температури и имаат специјални шарки за подобра адхезија на снег и мраз.Карактеристики на зимски гуми:

Помека гумена смеса: Останува флексибилна на ниски температури, обезбедувајќи подобра тракција.

Длабоки шари: Обезбедуваат подобро држење на патот и тракција на снег и мраз.

Ламели: Мали засеци на шарката кои ја зголемуваат површината за контакт и подобруваат адхезијата на лизгави површини.Гуми за Мотори

Гумите за мотори се специјално дизајнирани да одговараат на специфичните барања на моторциклистите. Тие обезбедуваат оптимален контакт со патот, што е критично за стабилност и безбедност при возење на две тркала.Карактеристики на гуми за мотори:

Различни видови: Гуми за спортски мотори, туринг мотори, крос и оф-роуд мотори.

Профил на гумата: Влијае на маневрибилноста и стабилноста при возење.

Шари на шарката: Оптимизирани за различни услови на патот и стилови на возење.

Димензии на Гуми

Димензии на гумите се обележани на страницата на гумата и се состојат од низа броеви и букви кои даваат информации за ширината, профилот и дијаметарот на гумата.Пример за ознака на гума: 205/55 R16 91V205: Ширина на гумата во милиметри.

55: Профил (процентуален однос на висината на страната на гумата во однос на ширината).

R: Радијална конструкција на гумата.

16: Дијаметар на фелната во инчи.

91: Индекс на носивост (максимална тежина која може да ја издржи гумата).

V: Индекс на брзина (максимална брзина на која гумата може безбедно да вози).Алуминиумски Фелни

Алуминиумските фелни се популарен избор за многу возила поради нивната издржливост, лесна тежина и естетски изглед. Тие се изработени од легура на алуминиум која нуди добра комбинација на сила и мала тежина.Предности на алуминиумските фелни:

Лесна тежина: Намалува вкупната тежина на возилото, што може да ја подобри економичноста на горивото и перформансите.

Естетика: Достапни се во различни дизајни и завршни обработки, овозможувајќи персонализација на изгледот на возилото.

Издржливост: Отпорни се на корозија и имаат долг животен век.

Подобра топлотна спроводливост: Подобро ја дисипираат топлината од сопирачките, што може да ги подобри перформансите на сопирање.

Недостатоци на алуминиумските фелни:Цена: Поголемиот трошок во споредба со челичните фелни.

Кршливост: Посклони на оштетување при удари и непогодности на патот во споредба со челичните фелни.

Во заклучок, изборот на соодветни гуми и фелни е од критично значење за безбедноста и перформансите на возилото. Секој тип на гума има свои специфични карактеристики кои одговараат на различни услови и потреби, додека алуминиумските фелни нудат одличен баланс помеѓу естетика и функционалност. Ова е список на производи на автомобилски гуми, фелни, гуми за мотор и други возила: ALTENZO GUMI SKOPJE MK, ALUMINIUMSKI BANDAZI, ALUMINIUMSKI FELNI MK, AVTO GUMI ALTENZO, AVTO GUMI CENI, AVTO GUMI DUNLOP MK, AVTO GUMI FULDA, AVTO GUMI GOOD YEAR MK, AVTO GUMI PIRELI MK, AVTO GUMI SAVA, AVTO GUMI VO SKOPJE, AVTO GUMI ZA 4 SEZONI MK, AVTOMOBILSKI GUMI CENI, BALANSIRANJE NA GUMI, BARUM GUMI SKOPJE, CELICNI BANDAZI, CENTAR ZA GUMI, CNC MASINA ZA BANDAZI MK, CNC MASINA ZA FELNI MK, CONTINENTAL GUMI MK, DIJAMANTSKA OBRABOTKA NA FELNI MK, TRACEMAX MASLO ZA VOZILA MK, AVTO GUMI BARUM SKOPJE, AVTO GUMI TRACMAX GUMI MK, FULDA GUMI SKOPJE MK, GOOD YEAR GUMI SKOPJE MK, GUMI CENA, GUMI DUNLOP MK, GUMI I BANDAZI, GUMI ZA AVTOBUSI, GUMI ZA AVTOMOBILI, GUMI ZA KAMIONI, GUMI ZA KOLI, GUMI ZA KOMBINJA, GUMI ZA MOTORI, GUMI ZA SKUTERI, GUMI ZA TERETNI VOZILA, GUMI ZA TRAKTORI, ISPRAVANJE NA BANDAZI MK, ISPRAVANJE NA FELNI MK, KALKULATOR ZA GUMI, KAMIONSKI GUMI MK, LETNI GUMI CENA, MICHELIN GUMI MK, AVTO GUMI ALTENZO MK, AVTO GUMI DUNLOP MK, AVTO GUMI FULDA MK, AVTO GUMI GOOD YEAR MK, AVTO GUMI SAVA MK, AVTO GUMI ZA KOLI, PRIVILO GUMI MK, PRODAZBA NA GUMI, PRODAZBA NA GUMI ZA KOLI, REPLIKA FELNI MK, SALONI ZA GUMI, SAVA GUMI SKOPJE MK, TPMS SENZORI MK, TRAKTORSKI GUMI, ZASTAPNIK NA PRIVILO ZA MK, ZASTAPNIK NA TRACMAX GUMI ZA MK, ZIMSKI GUMI CENI, MASINSKO POLIRANJE NA FELNI ZA KOLI MK,

AVTO GUMI ALTENZO, 4 SEZONI GUMI ZA KOLA MK, 4 СЕЗОНИ ГУМИ ЗА КОЛА МК, ALTENZO GUMI SKOPJE MK, ALUMINIUMSKI BANDAZI, ALUMINIUMSKI FELNI MK, AUDI FELNI MK, AUTO GUMI, AVTO GUMI, AVTO GUMI AKCIJA, AVTO GUMI ALTENZO, AVTO GUMI CENI, AVTO GUMI DUNLOP MK, AVTO GUMI FULDA, AVTO GUMI GOOD YEAR, AVTO GUMI GOOD YEAR MK, AVTO GUMI PIRELI MK, AVTO GUMI SAVA, AVTO GUMI VO SKOPJE, AVTO GUMI ZA 4 SEZONI MK, AVTOGUMI, AVTOMOBILSKI GUMI CENI, BALANSIRANJE NA GUMI, BARUM GUMI SKOPJE, BARUM PRODAZBA NA GUMI, CELICNI BANDAZI, CENTAR ZA GUMI, CNC MASINA ZA BANDAZI MK, CNC MASINA ZA FELNI MK, CONTINENTAL GUMI MK, DIJAMANTSKA OBRABOTKA NA FELNI MK, DISTRIBUCIJA NA TRACEMAX MASLO ZA VOZILA MK, DISTRIBUTER NA GUMI, DISTRIBUTER NA GUMI BARUM SKOPJE, DISTRIBUTER ZA TRACMAX GUMI MK, FULDA GUMI SKOPJE MK, GOOD YEAR GUMI SKOPJE MK, GUMI CENA, GUMI DUNLOP ZA KOLA MK, GUMI I BANDAZI, GUMI ZA AVTOBUSI, GUMI ZA AVTOMOBILI, GUMI ZA KAMIONI, GUMI ZA KOLI, GUMI ZA KOMBINJA, GUMI ZA MOTORI, GUMI ZA PATNICKI VOZILA, GUMI ZA SKUTERI, GUMI ZA TERETNI VOZILA, GUMI ZA TRAKTORI, ISPRAVANJE NA BANDAZI MK, ISPRAVANJE NA FELNI MK, KALKULATOR ZA GUMI, KAMIONSKI GUMI MK, LETNI GUMI, LETNI GUMI AKCIJA, LETNI GUMI CENA, MASINSKO POLIRANJE NA FELNI ZA KOLI MK, MICHELIN GUMI MK, MOTORNO MASLO TRACEMAX MK, PNEVMATICI ALTENZO MK, PNEVMATICI DUNLOP MK, PNEVMATICI FULDA MK, PNEVMATICI GOOD YEAR MK, PNEVMATICI SAVA MK, PNEVMATICI ZA KOLI, PRIVILO GUMI MK, PRODAZBA NA GUMI, PRODAZBA NA GUMI ZA KOLI, PRODAZBA NA PNEVMATICI, PRODAZBA NA PNEVMATICI ZA KOLI, REPLIKA FELNI MK, SALON ZA GUMI, SAVA GUMI SKOPJE MK, TPMS SENZORI MK, TRACMAX GUMI MK, TRAKTORSKI GUMI, ZASTAPNIK NA BARUM GUMI ZA MAKEDONIJA, ZASTAPNIK NA PRIVILO ZA MK, ZASTAPNIK NA TRACMAX GUMI ZA MK, ZIMSKI GUMI, ZIMSKI GUMI AKCIJA, ZIMSKI GUMI CENI, АВТО ГУМИ, АВТО ГУМИ АКЦИЈА, АВТО ГУМИ АЛТЕНЗО, АВТО ГУМИ ВО МАКЕДОНИЈА, АВТО ГУМИ ВО СКОПЈЕ, АВТО ГУМИ ЗА 4 СЕЗОНИ МК, АВТО ГУМИ ПИРЕЛИ МК, АВТО ГУМИ ЦЕНИ, АВТОГУМИ, АВТОМОБИЛСКИ ГУМИ, АВТОМОБИЛСКИ ГУМИ ЦЕНИ, АЛТЕНЗО ГУМИ СКОПЈЕ МК, АЛУМИНИУМСКИ БАНДАЖИ, АЛУМИНИУМСКИ ФЕЛНИ МК, АУДИ ФЕЛНИ МК, АУТО ГУМИ, БАЛАНСИРАЊЕ НА ГУМИ, ГУМИ ЗА АВТОМОБИЛИ, ГУМИ ЗА КОЛИ, ГУМИ ЗА ПАТНИЧКИ ВОЗИЛА, ГУМИ И БАНДАЖИ, ГУМИ ЦЕНА, ДИЈАМАНТСКА ОБРАБОТКА НА ФЕЛНИ МК, ДИСТРИБУТЕР НА ГУМИ, ЗИМСКИ ГУМИ, ЗИМСКИ ГУМИ АКЦИЈА, ЗИМСКИ ГУМИ ЦЕНИ, ИСПРАВАЊЕ НА БАНДАЖИ МК, ИСПРАВАЊЕ НА ФЕЛНИ МК, КАЛКУЛАТОР ЗА ГУМИ, КОНТИНЕНТАЛ ГУМИ МК, ЛЕТНИ ГУМИ АКЦИЈА, ЛЕТНИ ГУМИ ЦЕНА, МИШЕЛИН ГУМИ МК, ПНЕВМАТИЦИ ЗА КОЛИ, ПРОДАЖБА НА ГУМИ, ПРОДАЖБА НА ГУМИ ЗА КОЛИ, ПРОДАЖБА НА ПНЕВМАТИЦИ, ПРОДАЖБА НА ПНЕВМАТИЦИ ЗА КОЛИ, РЕПЛИКА ФЕЛНИ МК, САЛОН ЗА ГУМИ, ТПМС СЕНЗОРИ МК, ТРАКМАКС ГУМИ МК, ФЕЛНИ ЗА АУДИ МК, ФЕЛНИ ЗА МЕРЦЕДЕС МК, ЦЕНТАР ЗА ГУМИ, ЦНЦ МАШИНА ЗА БАНДАЖИ МК, ЦНЦ МАШИНА ЗА ФЕЛНИ МК, ЧЕЛИЦНИ БАНДАЖИ,

AVTO GUMI ALTENZO, 4 SEZONI GUMI ZA KOLA MK, 4 СЕЗОНИ ГУМИ ЗА КОЛА МК, ALTENZO GUMI SKOPJE MK, ALUMINIUMSKI BANDAZI, ALUMINIUMSKI FELNI MK, AUDI FELNI MK, AUTO GUMI, AVTO GUMI, AVTO GUMI AKCIJA, AVTO GUMI ALTENZO, AVTO GUMI CENI, AVTO GUMI DUNLOP MK, AVTO GUMI FULDA, AVTO GUMI GOOD YEAR, AVTO GUMI GOOD YEAR MK, AVTO GUMI PIRELI MK, AVTO GUMI SAVA, AVTO GUMI VO SKOPJE, AVTO GUMI ZA 4 SEZONI MK, AVTOGUMI, AVTOMOBILSKI GUMI CENI, BALANSIRANJE NA GUMI, BARUM GUMI SKOPJE, BARUM PRODAZBA NA GUMI, CELICNI BANDAZI, CENTAR ZA GUMI, CNC MASINA ZA BANDAZI MK, CNC MASINA ZA FELNI MK, CONTINENTAL GUMI MK, DIJAMANTSKA OBRABOTKA NA FELNI MK, DISTRIBUCIJA NA TRACEMAX MASLO ZA VOZILA MK, DISTRIBUTER NA GUMI, DISTRIBUTER NA GUMI BARUM SKOPJE, DISTRIBUTER ZA TRACMAX GUMI MK, FULDA GUMI SKOPJE MK, GOOD YEAR GUMI SKOPJE MK, GUMI CENA, GUMI DUNLOP ZA KOLA MK, GUMI I BANDAZI, GUMI ZA AVTOBUSI, GUMI ZA AVTOMOBILI, GUMI ZA KAMIONI, GUMI ZA KOLI, GUMI ZA KOMBINJA, GUMI ZA MOTORI, GUMI ZA PATNICKI VOZILA, GUMI ZA SKUTERI, GUMI ZA TERETNI VOZILA, GUMI ZA TRAKTORI, ISPRAVANJE NA BANDAZI MK, ISPRAVANJE NA FELNI MK, KALKULATOR ZA GUMI, KAMIONSKI GUMI MK, LETNI GUMI, LETNI GUMI AKCIJA, LETNI GUMI CENA, MASINSKO POLIRANJE NA FELNI ZA KOLI MK, MICHELIN GUMI MK, MOTORNO MASLO TRACEMAX MK, PNEVMATICI ALTENZO MK, PNEVMATICI DUNLOP MK, PNEVMATICI FULDA MK, PNEVMATICI GOOD YEAR MK, PNEVMATICI SAVA MK, PNEVMATICI ZA KOLI, PRIVILO GUMI MK, PRODAZBA NA GUMI, PRODAZBA NA GUMI ZA KOLI, PRODAZBA NA PNEVMATICI, PRODAZBA NA PNEVMATICI ZA KOLI, REPLIKA FELNI MK, SALON ZA GUMI, SAVA GUMI SKOPJE MK, TPMS SENZORI MK, TRACMAX GUMI MK, TRAKTORSKI GUMI, ZASTAPNIK NA BARUM GUMI ZA MAKEDONIJA, ZASTAPNIK NA PRIVILO ZA MK, ZASTAPNIK NA TRACMAX GUMI ZA MK, ZIMSKI GUMI, ZIMSKI GUMI AKCIJA, ZIMSKI GUMI CENI, АВТО ГУМИ, АВТО ГУМИ АКЦИЈА, АВТО ГУМИ АЛТЕНЗО, АВТО ГУМИ ВО МАКЕДОНИЈА, АВТО ГУМИ ВО СКОПЈЕ, АВТО ГУМИ ЗА 4 СЕЗОНИ МК, АВТО ГУМИ ПИРЕЛИ МК, АВТО ГУМИ ЦЕНИ, АВТОГУМИ, АВТОМОБИЛСКИ ГУМИ, АВТОМОБИЛСКИ ГУМИ ЦЕНИ, АЛТЕНЗО ГУМИ СКОПЈЕ МК, АЛУМИНИУМСКИ БАНДАЖИ, АЛУМИНИУМСКИ ФЕЛНИ МК, АУДИ ФЕЛНИ МК, АУТО ГУМИ, БАЛАНСИРАЊЕ НА ГУМИ, ГУМИ ЗА АВТОМОБИЛИ, ГУМИ ЗА КОЛИ, ГУМИ ЗА ПАТНИЧКИ ВОЗИЛА, ГУМИ И БАНДАЖИ, ГУМИ ЦЕНА, ДИЈАМАНТСКА ОБРАБОТКА НА ФЕЛНИ МК, ДИСТРИБУТЕР НА ГУМИ, ЗИМСКИ ГУМИ, ЗИМСКИ ГУМИ АКЦИЈА, ЗИМСКИ ГУМИ ЦЕНИ, ИСПРАВАЊЕ НА БАНДАЖИ МК, ИСПРАВАЊЕ НА ФЕЛНИ МК, КАЛКУЛАТОР ЗА ГУМИ, КОНТИНЕНТАЛ ГУМИ МК, ЛЕТНИ ГУМИ АКЦИЈА, ЛЕТНИ ГУМИ ЦЕНА, МИШЕЛИН ГУМИ МК, ПНЕВМАТИЦИ ЗА КОЛИ, ПРОДАЖБА НА ГУМИ, ПРОДАЖБА НА ГУМИ ЗА КОЛИ, ПРОДАЖБА НА ПНЕВМАТИЦИ, ПРОДАЖБА НА ПНЕВМАТИЦИ ЗА КОЛИ, РЕПЛИКА ФЕЛНИ МК, САЛОН ЗА ГУМИ, ТПМС СЕНЗОРИ МК, ТРАКМАКС ГУМИ МК, ФЕЛНИ ЗА АУДИ МК, ФЕЛНИ ЗА МЕРЦЕДЕС МК, ЦЕНТАР ЗА ГУМИ, ЦНЦ МАШИНА ЗА БАНДАЖИ МК, ЦНЦ МАШИНА ЗА ФЕЛНИ МК, ЧЕЛИЦНИ БАНДАЖИ,

Copyright Biznismap. All Rights Reserved.